Arkadaş olarak ekle Sohbet Başlat Mesaj Gönder Arakadaşlıktan Çıkar

Sunset Sunset

Gold Üyelik

UMT Uluslararası Taşımacılık A.Ş.

Yetkili Kişi: Murat Şen / Mail: cargo@umtlogistic.com / Gsm: +90 542 501 59 60 Havayolu: operation@umtlogistic.com / Gsm: +90 545 357 34 86 Proje Geliştirme Müdürü: project@umtlogistic.com +90 544 972 20 80

Telefon: +90 212 665 30 38

Gsm:

E-Posta: cargo@umtlogistic.com

Adres: Nuri Paşa Mah., 10. Sokak No:53A Zeytinburnu/TÜRKİYE

İl / ilçe: İSTANBUL / KÜÇÜKÇEKMECE

Web Sitesi: www.umtlogistic.com

 

UMT Uluslararası Taşımacılık A.Ş. TANITIM AFİŞİ

 

 

UMT Uluslararası Taşımacılık A.Ş. TANITIM YAZISI

 


Anasayfa Kurumsal

KURUMSAL
HAKKIMIZDA
UMT Uluslararası Taşımacılık Anonim Şirketi Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliğine (IATA) üye olmakla birlikte Türk Hava Yollarının Yetkili Acentasıdır.

Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB) düzenleme sertifikasına sahip olan şirketimiz İstanbuldan yurtdışına nümuneler göndermekte, ekspress/kurye taşımacılığı ve mikro ihracat yapmaktadır.

Müşterilerin yüklerinin kabulu, depolanması, elleçlenmesi, ayrıştırma, barkodlama, geçici olarak depolarda tutulması için şirketimizin İstanbulda donanımlı alt yapıya sahip antrepoları bulunmaktadır.

IATA üyesi olması UMTnin bütün hava yolları ile uluslararası hava taşımacılığı yapabilmesi imkanı tanımaktadır. Şirketimiz müşterilerimize taşımacılığın yanı sıra Avrupa ülkeleri, Birleşik Devletler Topluluğu (Rusya, Kazakistan, Kırgızistan, Beyaz Rusya vb.) ülkelerinde gümrükleme, ithalat ihracat hizmetleri de sunmaktadır.

Türkiyenin istenilen şehrinden yükleri alarak dünyanın istenilen noktasına sevk etmekteyiz. Aynı zamanda dünyanın çoğu ülkesinden Türkiye, Rusya, Azerbaycan vb. ülkelere de yükler taşımaktayız.

10 yıldan fazla süredir sektörde kalıcı çözümler üreten şirketimiz, hava yolu taşımacılık hizmetlerinin dışında karayolu ve deniz yolu taşımacılık ihtiyaçları içinde çözüm üretmektedir.

Dünyanın farklı bölgelerine zamanında ve sorunsuz teslimat avantajları ile taşımacılık hizmeti sunan şirketimizin, ülkemizde merkez ofisi olmasının yanı sıra Rusyanın Moskova, Pyatigorsk, Kazan kentlerinde, Almanyanın Köln, Azerbaycanın Bakü, Kazakistanın Almatı, Kırgızistannın Bişkek şehrinde ofisleri, deposu, şube ve temsilcilikleri bulunmaktadır.

Uluslararası taşımacılık işlemlerine yer veren profesyonel kadromuz, ürün ya da malzemelerin güvenlilik ilkesi ile taşınmasının yanında, müşterilerimizin hizmetlerimizden memnun kalmasına özen göstererek, hizmet ağını genişletme hedefindedir.

Aynı zamanda tehlikeli maddeler, medikal ve bozulabilir ürünler, cenaze taşımacılığı işlemleri için de hizmet sunan deneyimli kadromuz ile birlikte, yurtiçi ve yurt dışı teslimat seçeneklerini uzman ekibimizle sürdürmekteyiz.

Gerçek anlamda kaliteli hizmet sunma hedefinde olan şirketimiz, ithalat ve ihracatlar için sunduğu UMT hava kargo taşımacılığı hizmetlerinde, müşterilerimizin mutlu olmasına özen göstermektedir.
Kargo taşımacılık personellerimizden, yönetim ekibimize kadar tüm kadromuzun özen gösterdiği müşteri memnuniyeti, hizmet ağımızın daha da genişlemesine neden olmaktadır.

Hava Kargo Taşımacılığı
Türkiyenin önde gelen lojistik firmalarından UMT Lojistik olarak, hava kargo hizmetiyle siz değerli müşterilerimizin en güvenilir çözüm ortağı olmaya devam etmekteyiz.

Dünyadaki tüm havayollarının uçabildiği her noktaya hizmet götürebilmek, havayolu taşımacılığının üstün özelliklerinden biridir. Yurtdışı bağlı ortaklıklarımız ve ofislerimiz sayesinde dünyaya yayılmış hizmet ağının getirdiği avantajları, hava kargo müşterilerine hızlı, ekonomik ve kaliteli çözümler olarak sunmaktayız. Kapıdan kapıya hizmet vermekle birlikte havalimanından havalimanına, kapıdan havalimanına ve havalimanından kapıya seçeneklerimiz ile ithalat ve ihracat olarak kapsamlı hizmet sunmaktayız.

Ayrıca, hava, deniz, kara ve demiryolu taşımacılığı kombinasyonu ile iş ortaklarımızın talepleri doğrultusunda multimodal hizmet sunarak, optimum hizmet ağı oluşturmaktayız.

Türkiyede E-awb sistemini uygulayarak, her türlü teknolojik gelişime derhal adapte olabilen şirket yapımız ile tüm hava kargo operasyon faaliyetlerimizi elektronik ortamda gerçekleştirmekteyiz.

Genç, dinamik ve eğitimli ekibimizle birlikte müşterilerimize sadece maliyet avantajı değil, süreci kolaylaştıran ve hızlandıran önerilerde de bulunmaktayız.

Kurye Taşımacılığı - Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi (ETGB)
MİKRO İHRACAT NEDİR, NASIL YAPILIR?

Mikro ihracat ya da diğer ismiyle hızlı ihracat: İhracat işlemlerindeki prosedürleri en aza indirerek özellikle küçük ve orta boy işletmelerin (KOBİ) yurtdışına açılmalarını sağlayan bir ihracat türüdür. Bu yolu ayrıca e-ticaret ile yurtdışına satış yapan girişimciler de artık daha sık kullanmaya başlamışlardır.

Mikro İhracat Nedir?

Mikro ihracat “300 kg ve 15000 Euro limitine kadar ETGB ile yurtdışına ihraç edilen bedelli ihracatlara verilen isimdir.”

Mikro İhracat Nasıl Yapılır?

Yurtdışı pazarlarına ürün göndermek isteyen kişi ve kurumun kendine uygun bir pazar bulması ile başlayan süreçte ağırlık ve bedeli kurallara uyan ürünler doğru bir şekilde paketlenir ve bu ihracatı yapma yetkisi olan UMTye teslim edilir. UMT, söz konusu ürünlerin yurtdışındaki adrese teslimatını gerçekleştirir.

Bu işlemi gerçekleştirmek için aşağıda belirtilen evraklar hazırlanmalıdır:

Mikro İhracatın Gönderi Bilgi Formu
Maliye onaylı faturanın aslı
Yurtdışı için Türkçe ve İngilizce fatura
Burada en önemli nokta belirlenmiş 300 kg ve 15 bin Euro limitlerine uymak kaydıyla gönderilen kargonun satış ve kat-i amaçlı ihraç ediliyor olmasıdır. Başka bir amaçla (örneğin: tamir bakım için, ya da fuarlara) gönderilen ürünler kolay ihracat kapsamına girmemektedir. Bu noktada devreye ETGB girmektedir.

Gıda, ilaç, kimyasal ürünler gibi denetime tabi ürünler kolay ihracat yoluyla gönderilemez.

ETGB – Elektronik Ticaret Gümrük Beyannamesi

ETGByi sadece Express taşıma yapan firmaların düzenleme hak ve yetkisi vardır. Gümrük müşavirleri ETGB düzenleme yetkisine sahip değillerdir. Gümrük Müşavirlerinin beyanname düzenleyebilmesi sadece belli durumlar için söz konusu olur. İhracat ve ithalat yapan kişi ve kurumlar da bu beyannameyi düzenleyemez.

ETGB formu UMTnin ofisinde doldurularak Ticaret ve Gümrük Bakanlığı tarafından online olarak onaylandıktan sonra kaşelenip imzalanmak kaydıyla gümrük işlemlerini sonuçlandırır ve hızlı ihracatınız gerçekleştirilmiş olur.

ETGB nasıl yapılır konusunun detaylarını UMTden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.


Deniz Kargo Taşımacılığı
Geniş ve güçlü ağımız ile Türkiyeden tüm dünya limanlarına ve tüm dünya limanlarından Türkiyeye deniz yolu taşımacılığı çözümleri sunuyoruz.

UMT Denizcilik,

Global ve bölgesel konteyner hatları ile yapılmış özel sözleşmeleri,

Zengin müşteri portföyünün sağladığı satınalma gücü,

Güçlü acente ağı ile müşterilerine hizmet ve fiyat avantajı sağlama imkanı,

“Kapıdan kapıya" ve "tek muhatap" prensibi ile uluslararası konteyner (komple ve parsiyel) forwarding hizmeti ile ithalatçı ve ihracatçı firmalarımızın hizmetindeyiz.

UMT Denizcilik; ithalatçı ve ihracatçı müşterilerine dünya ticaretinde rekabet edebilmeleri için ihtiyaca özel çözümler üretmekle birlikte, uluslararası bir forwarder olarak denizyolu konteyner taşımalarında sahip olduğu uluslararası standartlarda sigorta güvencesi ile taşımacılık hizmeti vermekteyiz.


Karayolu Taşımacılığı
UMT Lojistik, uluslararası karayolu taşımacılığında güçlü alt yapısı ile en iyi şekilde hizmet vermektedir. Gerek seçkin tedarikçi ve acente ağı, gerekse yurtdışı şirketleriyle sektöründe lider bir lojistik hizmet sağlayıcı olarak UMT, bugün komple, intermodal, grupaj ve proje taşımalarında müşterilerine esnek çözümler sunmaktadır.

Karayolu Taşımacılığının Önemi Nedir?

Yakın rotalar dahilinde daha güvenilir şekilde yüklerin nakliyesi adına günümüzde karayolu taşımacılığı büyük bir önem taşır. Ev taşımacılığından tutulsun fabrika taşıma hizmetine kadar geniş bir alan çerçevesinde ele alınan kara taşımacılığı, farklı hacimlerdeki ve ağırlıklardaki yüklerin rahatlıkla adrese ulaşılmasına olanak vermektedir. Yükleme ve boşaltma işlemlerinin daha kolay yapılması, kapıdan kapıya hizmet politikası ve kısa sürede ürünlerini sevk edilmesi kara taşımacılığını diğerlerine göre bir adım öne çıkarıyor.

Kara taşımacılığı büyük yüklerde deniz ve tren taşımacılığı ile rekabet içerisindeyken, küçük yükler adına hava taşımacılığıyla önemli bir rekabet yaşamaktadır. Bu açıdan kara yolu taşımacılığı nedir sorusu adına, bütün farklı ağırlıklardaki yüklerin birçok değişik sektör bazında daha güvenilir şekilde ve uygun fiyatlarla kapıya kadar ulaştırılması açıklaması yapılabilir. Özellikle sektörler bazında yoğun şekilde gerçekleştirilen siparişlerin tam zamanında ulaştırılması politikası nedeniyle, karayolu taşımacılığı tercih edilir. Belki de en önemli avantajlarından biri hiç şüphesiz coğrafi olarak geniş bir yol ağına sahip olmasıdır. Bu sayede bütün farklı adreslere söz verilen zaman içerisinde güvenli şekilde ürünler ulaştırılmaktadır.

Karayolu Taşımacılığında Dikkat Edilmesi Gereken Unsurlar

Geniş bir hizmet alanı bulunan kara taşımacılığı için farklı unsurlara dikkat edilmesi gerekmektedir.
-Mutlaka taşınacak olan yüklerin miktarına ve hassasiyetine bağlı olarak, çelik kasa iç ve dış bakımı düzenli şekilde yapılmış araçlar buna göre temin edilmelidir.
– Yükleme ve indirme işlemleri konusunda bu alanda tecrübe sahibi olan çalışanlar göreve gelmelidir.
– Asansör sistemleri gibi farklı teknolojik araç ve gereçler mutlaka taşımacılık konusunda dahil edilmelidir.
– Çok küçük eşyalar için özel paketleme malzemeleri kullanılmalıdır.
– Yükler araca yerleştirilirken doğru bir istif yapılması büyük bir önem taşır.
– Büyük küçük fark etmez tüm ürünler sigortaya alınmalıdır.

Bütün bu işlemler ele alındığı zaman kara yolu kargo taşımacılığı nelere dikkat edilmelidir sorusuna istinaden, bu çalışmaların ön plana alınması gerektiği söylenebilir.

Tehlikeli Madde Taşımacılığı
UMT Uluslararası Taşımacılık A.Ş olarak deneyimli ekibimizle birlikte aşağıdaki kural ve yönetmeliklere uyarak tüm tehlikeli maddeleri taşımaktayız.

– International Civil Aviation Organization-Montreal- ICAO-TI- Havayolu
– International Air Transport Association- Cenevre- IATA-DGR- Havayolu
– International Atomic Energy Agency-Viyana-IAEA- Radyoaktif Maddelerin Taşınması
Türkiyede tehlikeli maddelerin havayolu ile taşınması Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanmış olan Tehlikeli Maddelerin Hava Yolu ile Taşınması Talimatı (SHT-18) doğrultusunda gerçekleştirilmektedir. Tehlikeli maddeler Birleşmiş Milletler Uzmanlar Komitesi tarafından dokuz sınıfta tanımlanmıştır.

SINIF 1
PATLAYICILAR (EXPLOSIVES)

Sınıf 1.1: Kitle Halinde ve Birden Patlayanlar
Kitlesel bir patlamaya neden olabilecek patlayıcıları içerir. Bir patlama anında neredeyse tüm yükleri etkiler.
Sınıf 1.2: Parça Fırlatan Fakat Kitle Halinde Patlamayanlar
Parça fırlatama riski olan ama kitlesel bir patlamaya sebep olmayacak patlayıcıları içerir.

Sınıf 1.3: Alevli Patlayanlar
Yangın çıkarma tehlikesi olan, patlama şiddeti hafif, az da olsa parça fırlatma tehlikesi mevcut, fakat kitle halinde patlamaya sebep olmayacak patlayıcıları içerir.

Sınıf 1.4: Düşük Zarar Veren Patlayıcılar
Hafif patlama riski olan, etkileri bulunduğu kabı aşmayacak, dışarıda bir patlamaya veya yangına sebebiyet vermeyecek patlayıcıları içerir.

Sınıf 1.5: Patlaması Zor Fakat Kitle Halinde Patlayabilenler
Kitle halinde patlayabilecek ama çok zor patlayan hassaiyeti çok düşük patlayıcıları içerir.

Sınıf 1.6: Patlaması Zor ve Kitle Halinde Patlama Tehlikesi Olmayanlar
Hem çok zor patlayabilecek, hassasiyeti çok düşük olan ve aynı zamanda kitle halinde patlama tehlikesi olmayan patlayıcıları içerir.

Sınıf 2 :Gazlar
Sınıf 2.1: Yanıcı Gazlar
Sınıf 2.2: Yanıcı ve Zehirli Olmayan Gazlar
Sınıf 2.3: Zehirli Gazlar
Sınıf 3 :Yanıcı Sıvılar
Sınıf 4 :Yanıcı KatılarSınıf 4.1: Yanıcı Katılar
Olduğu haliyle yanıcı olan katılar. Bu maddeler sürtünme yoluyla ateş alabilirler ve yanma hızları saniyede 2.2 mm (0.087 inch)den hada fazladır.Sınıf 4.2: Kendiliğinden Yanabilen Katılar
Kendiliğinden alev alan maddeler piroforik meddelerdir. Bunlar, hava ile temasın beşinci dakikasında ateş alan yada hava ile temas ettiklerinde ek bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan ısınan maddelerdir
Sınıf 4.3: Suyla Temas Ettiğinde Tehlike Arz Edenler
Bu maddeler suyla temas halinde yanıcı ya da zehirli maddeler çıkaran maddelerdir. Tehlike ölçüsü 1 kg madde için saatte 1 Litreden fazla gaz çıkarmaktır.

Sınıf 5 : Oksitleyici Maddeler ve Organik Peroksitler
Sınıf 5.1: Oksitleyici Ajanlar
Bu tür maddele oksijen salgılayarak diğer maddelerin yanmasını sağlayan veya çabuklaştıran maddelerdir.
Sınıf 5.2: Organik Peroksitler
Organik peroksıtler (Sınıf 5.2) O-O halınde oksıjen bulunduran madelerdir.Sınıf 6:Toksik ve Mikrop Bulaştırıcı Maddeler
Sınıf 6.1: Toksik (Zehirli) Maddeler
Taşıma sırasında insanlara zarar verebileceği bilinen maddeler toksik maddeler olarak sınıflarndırlırlar. Ayrica hayvanlar üzerinde yapılan teslerde de zehirli olduğu belirlenen maddeler insanlar için de tehliklei sayılıp bu kategoriye dahil edilirler.
Sınıf 6.2: Mikrop Bulaştırıcı Maddeler
Bulaşıcı hastalık muhteviyatlı maddeler bir patojen taşıdığı bilinen yada şüphelenilen maddelerdir.

Sınıf 7: Radyoaktif Maddeler
Radyoaktif

Sarı RADYOAKTİF III (LSA-III) etiketini taşıyan maddeler. Bazı radyoaktif maddelerde bu etiket kullanılmasa da radyoaktiviteyi gösterir afiş bulundurmaları gerekir.

Sınıf 8: Aşındırıcı (Korozif) Maddeler
Korozif
Belirli bir süre temas halinde insan derisi üzerinde aşındırıcı, kalınlık azaltıcı etkisi olan maddelerdir.


Sınıf 9: Diğer Tehlikeli Maddeler
Diğer Tehlikeli Maddeler

Taşıma sırasında tehlike arzeden ama tanımlı sınıflardan herhangi birine uymayan maddeler bu sınıfa girer.

Bozulabilir Kargo Taşımacılığı
Taşınacak olan ürünlerin bozulma ihtimali olması halinde, yapılan taşımacılık hizmetine bozulabilir kargo taşımacılığı denilmektedir. Kargoları özelliklerine göre sınıflandırarak taşımanın daha sağlıklı yapılmasını sağlıyoruz.
Bozulabilir kargolarda hassas davranmak birincil prensibimiz oluyor. Aynı şekilde kırılabilir eşya taşımacılığı da özenli bir çalışma gerektiriyor.

Bozulabilir kargolarda taşınan ürünler genellikle gıda malzemeleri oluyor. Taze meyve, et,süt ürünleri ve sebzeler bozulabilir kargo olarak nitelendiriliyor. Bu nitelendirmeye göre ürünün en hızlı şekilde taşınmasını amaçlayan bir yol çiziliyor. Taşımacılığın istenilen düzeyde olması ve bu ürünleri taşımaya yönelik kaliteli hizmet sunmak için özveri ile çalışıyoruz.
Bozulabilir kargo taşımacılığını da bu nitelikleri göz önünde bulundurarak oluşturduğumuz şartlar doğrultusunda yapıyoruz.

Depolama Handling/Elleçleme
UMTden sipariş karşılama, online mağazalar için kapsamlı bir çözümdür. Bir bütün olarak işletme üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan online mağaza için yüksek kaliteli lojistik sağlıyoruz. Online mağaza, tüm lojistiği, maliyetlerini önemli ölçüde azaltan ve müşterinin hizmetini iyileştiren yüksek kaliteli UMT hizmetine aktarır.


UMT Uluslararası Taşımacılık A.Ş. ÇALIŞTIĞI ÜLKELER VE İLLER