Lufthansa Cargo’da zirve el değiştirecekLufthansa Cargo, Brussels Airlines ın başına CEO olarak atanan Peter Gerber in yerine, mevcut baş ticaret sorumlusu Dorothea von Boxberg’in getirileceğini duyurdu.
Şirket, Gerber in Mayıs 2014 ten beri Lufthansa Cargo nun başında olduğunu ve Brüksel Havayolları na atanmasının, yönetim pozisyonları için Grup çapında rotasyon politikasının bir parçası olduğunu söyledi.

Lufthansa hava kargo taşıyıcısının denetleme kurulu başkanı Harry Hohmeister, "Peter Gerber e Lufthansa Cargo AG CEO su olarak olağanüstü başarılarından dolayı teşekkür etmek isterim. Tutkulu bir havayolu yöneticisi olarak, son derece zorlu ve değişken lojistik işini çok başarılı bir şekilde yönetti ve motive ve kararlı bir ekiple birlikte, Son yıllarda Grubun kargo bölümünü şekillendirmede önemli bir rol aldı.

Dorothea von Boxberg ile birlikte şirket içinden deneyimli bir yönetici Lufthansa Cargo AG nin başına geçiyor. O sadece bir satış uzmanı değil, aynı zamanda ürün geliştirme gibi büyük bir uzmanlığa da sahip. Yaratıcılığı ve kararlılığıyla bu olağanüstü zamanlarda Lufthansa Cargo AG yi başarıyla geliştirmeye devam edecek” açıklamasını yaptı.

Dorothea von Boxberg kimdir?

Von Boxberg, Lufthansa Group a 2007 yılında katıldı ve 2009 dan itibaren yolcu trafiği tarafında Strateji ve Yatırımlar bölümünün başkanıydı. Daha sonra ürün yönetiminde çeşitli yönetim pozisyonlarında bulundu. Von Boxberg, 2015 yılında Lufthansa Cargo ya transfer oldu ve burada ilk olarak Global Satış Yönetimi ne başkanlık etti ve ardından 2018 de ticaret müdürü olarak atanarak yönetim kuruluna geçti.

LOJİPORT