Anasayfaya Dön // KARAYOLU HABERLERİ   25.08.2021 21:29:16         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
KUMLUCA-2 KÖPRÜSÜNÜN YERİNE YAPILAN PANEL KÖPRÜ TRAFİĞE AÇILDI
Yorum Yaz      
 
Bakan Karaismailoğlu, Bartın da selden hasar görerek yıkılan Kumluca-2 Köprüsü’nün yerine kurulan panel köprünün trafiğe açıldığını bildirdi.Karaismailoğlu, “Bugün sizlerle birlikte sel felaketinde yıkılan Kumluca-2 Köprümüzün yerine geçici olarak yapılan panel köprüyü hizmete alıyoruz. Köprümüzün montajına 16 Ağustos’ta başlayıp, 22 Ağustos’ta tamamladık. Köprümüzün genişliği 4,26 metre olup, boyu 40 metredir” dedi.Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bartın da selden en çok zarar gören Kumluca-Abdipaşa Devlet Kara Yolu üzerinde bulunan ve selden hasar görerek yıkılan Kumluca-2 köprüsünün yerine kurulan panel köprünün trafiğe açıldığını bildirdi. Bakan Karaismailoğlu; en kısa sürede kalıcı yolların, köprülerin, bina ve sanat yapılarının da yeniden yapılacağını söyledi.

-“700 makine, ekipman ve yaklaşık bin personel ile çalışmalar devam ediyor.”Batı Karadeniz Bölgesinde, selin meydana geldiği 11 Ağustos’tan bugüne kadar, vatandaşın yanında ve yakınında olduklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, “11 Ağustos tarihinde meydana gelen sel felaketinde; Kastamonu, Bartın ve Sinop illerinde 1228 kilometre uzunluğundaki yol ağımızın 155,5 kilometrelik kesiminde hasarlar meydana gelmiştir. Selin hemen ardından itibaren kapanan yollarımızı açmaya başladık. Bugüne kadar yapılan çalışmalarımızla tüm yol kesimlerimizi bir bir trafiğe açtık. 700 makine, ekipman ve bine yakın personelimizle çalışmalarımız devam etmektedir.” diye konuştu

-“Kastamonu, Bartın ve Sinop’ta yollardaki hasarın çok büyük bir kısmı onarıldı.”Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak, tüm birim ve ekiplerle birlikte milletin yanında olmaya devam edeceklerini belirten Bakan Karaismailoğlu şöyle konuştu:

“Sinop’ta; 564 kilometre yol ağımızdaki 55 kilometrelik kesiminde hasar meydana gelmiştir. Bugüne kadarki çalışmalarımızda yollarda bakım onarım işleri tamamladık.”

Ayancık Çayı üzerinde kutu menfez kullanılarak; çift yönlü araç trafiğine müsaade eden ve yaya geçidine de imkân veren geçişi, 18 saat gibi kısa bir zamanda hizmete aldıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu konuşmasına şu şekilde devam etti:

“Kastamonu’da; 553 km uzunluğundaki yolun 59,5 kilometrelik kesiminde hasar meydana gelmiştir. Bugüne kadar yapılan çalışmalarla birlikte hasarları giderdik. Çalışmalarımız devam etmektedir.

-“Panel köprü 6 günde tamamlandı.”Selden dolayı, Kozcağız-Kumluca-Abdipaşa İl yolunun 21. kilometresindeki Kumluca-2 Köprüsü nün yıkıldığını hatırlatan Bakan Karaismailoğlu, “Bugün sizlerle birlikte sel felaketinde yıkılan Kumluca-2 Köprümüzün yerine geçici olarak yapılan panel köprüyü de hizmete alıyoruz. Panel köprü malzemelerimizi selin ertesi günü olan 12 Ağustos’ta Karayolları 12. Bölge Müdürlüğümüzden tırlarla buraya nakletmeye başladık. Köprümüzün montajına 16 Ağustos’ta başlayıp, 22 Ağustos’ta tamamladık. Köprümüzün genişliği 4,26 metre olup, boyu 40 metredir.” bilgilerini verdi.

-“Kalıcı yollarımızı, köprülerimizi, bina ve sanat yapılarımızı en kısa sürede yeniden yapacağız.”11 Ağustos’tan bu yana askeri, sivili, görevlisi ve gönüllüsü ile ve 7/24 esasına göre mücadele verdiklerine dikkat çeken Bakan Karaismailoğlu, “Sel felaketi sonrasında, Sinop Ayancık ve Türkeli nde bulunan vatandaşlarımızın araçlarıyla tahliyesi için bölgeye arabalı vapur getirdik. Diğer taraftan Türkeli ve Çatalzeytin arasındaki geçişi sağlayana kadar geçen sürede vatandaşlarımızı helikopterlerle sevdiklerinin yanlarına ulaştırdık. Ayrıca, selin denize taşıdığı tomrukları, römorkörlerimizle ilk defa gerçekleştirilen ağ sistemi kullanarak topladık. Bu şekilde deniz araçlarının seyir emniyetini sağlamış olduk. Sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı diliyorum. Yaralanan kardeşlerimize de acil şifalar diliyorum. Kalıcı yollarımızı, köprülerimizi, bina ve sanat yapılarımızı en kısa sürede yeniden yapacak ve bunların açılışlarını da hep birlikte yapacağız” dedi.


Açılışın ardından Bakan Karaismailoğlu bir süre vatandaşlarla sohbet etti. Bartın programı kapsamında Zafer ve Akören Köylerini ziyaret eden Bakan Karaismailoğlu, akabinde Kavlakdibi-Bahçecik-Yenihan Köprülerinde incelemelerde bulunarak çalışmalar hakkında bilgi aldı. Karaismailoğlu, Bartın Ulus ilçesi Akören köyündeki selde vefat eden Ayşe Ünal ve ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Abidinpaşa Belediyesini ziyaret eden Karaismailoğlu, daha sonra Sinop Gerze Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Sinop Gerze Millet Bahçesini gezen Bakan Karaismailoğlu burada esnafla bir araya gelerek bir süre sohbet etti.

 
       

Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar

   

 

WhatsApp ile iletişime geç

+90 850 22 608 22

+90 505 993 91 34

+90 553 798 08 62

 

 Nakliye Terimleri & Bilgileri

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Üye Olunuz / Bize Ulaşın / Sanal Pos / Hesaplar

 

 

 

DİĞER SİTEMİZ

Nakliyerehberim Group İnc.

© 2002 - 2022 Tasarım by nakliyerehberim.com.tr