Anasayfaya Dön // DEMİRYOLU HABERLERİ   4.5.2021 11:07:23         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
DSV DEN ANADOLU İLE AVRUPA YI BAĞLAYAN TREN
Yorum Yaz      
 
Danimarkalı lojistik devi DSV, Anadolu’daki ihracatçıların ürünlerini Avrupa’ya demiryolu ile direkt taşımaya başlıyor. Anadolu’yu Avrupa’ya bağlayan, Köseköy’den Brno’ya ilk tren 30 Nisan’da kalktı!
Danimarkalı lojistik devi DSV süre, performans ve sürdürülebilirlik açısından en önemli ulaşım ağı olan demiryolu yatırımlarına bir yenisini daha ekleyerek Köseköy-Brno demiryolu hattını açtı. Sürdürülebilirliğin en önemli değer olduğu bilinciyle yatırımlarında demiryoluna ağırlık veren DSV, yeni hizmeti ile Gebze, İzmit, Bursa, Sakarya gibi Türkiye’nin ticaret açısından önemli noktalarını Doğu Avrupa’ya direkt olarak ulaştırıyor. Railcargo ile DSV ortaklığında Anadolu’yu Avrupa’ya düzenli servislerle bağlayan tren Köseköy-Marmaray-Kapıkule-Budapeste-Brno rotasını izliyor.

‘’Demiryolu taşımacılığı sürdürülebilirlik açısından çok önemli!’’

DSV Genel Müdürü Ozan Önder;

dsv-turkiye-ulke-muduru-ozan-onder-.jpgTürkiye’nin en geniş 45HC ( tıra en yakın ölçüde) konteyner filosuna sahip lojistik firması olarak Avrupa demiryolu ağımızı bir adım öteye daha taşıyoruz. Anadolu’daki ihracatçılarımızın ürünlerini Avrupa’ya demiryolu ile direkt taşımaya başlıyoruz. Köseköy terminalini aktif hale getirerek Avusturyalı Railcargo firması ile birlikte 40 konteyner taşıma kapasitesine sahip 20 vagonlu trenimizi düzenli olarak haftanın her günü kaldırıyoruz. Bu yeni projemiz Türkiye’nin Doğu Avrupa pazarında daha güçlü bir pozisyona ulaşması için çok önemli. Gebze, İzmit, Bursa, Sakarya gibi ticaret için kritik önem taşıyan duraklara yeni hattımız ile ciddi bir rahatlama sağlıyoruz. Bir sonraki hedefimizde, Ege Bölgesi’ndeki potansiyeli ortaya çıkarmak için bu hattımızı İzmir’e kadar indireceğiz. Demiryolu taşımacılığının sürdürülebilirlik açısından ne kadar önemli olduğunu pandemi döneminde gördük. Bildiğimiz gibi bir günde sınır kapıları kapandı ve kara yolu lojistiği durma noktasına geldi. Biz de sürdürülebilir bakış açımızla yatırımlarımızda demiryolu taşımacılığına ağırlık verdik. Yurtiçinde ve yurtdışında kapıdan kapıya sunduğumuz tüm operasyon süreçlerimizi kendi ekibimizle yapıyoruz. Böylelikle tüm müşterilerimizin taleplerini ve ihtiyaçlarını yüksek hizmet kalitemiz ile karşılıyoruz.’’ dedi.

LOJİPORT


 
       

Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar

   

 

WhatsApp ile iletişime geç

+90 850 22 608 22

+90 505 993 91 34

+90 553 798 08 62

 

 Nakliye Terimleri & Bilgileri

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Üye Olunuz / Bize Ulaşın / Sanal Pos / Hesaplar

 

 

 

DİĞER SİTEMİZ

Nakliyerehberim Group İnc.

© 2002 - 2020 Tasarım by nakliyerehberim.com.tr