Anasayfaya Dön // GUNCEL HABER   12.2.2020 08:55:43         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
HIRVATİSTAN: TÜRKİYE TIR LARI RO-RO İLE GÖNDERSİN
Yorum Yaz      
 
Hırvatistan ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic,"Hırvatistan olarak Türk tarafına, “tırların kara yoluyla değil de Ro-Ro gemileriyle deniz yoluyla doğrudan Avrupa’da bir limana ulaşması’ projesini önereceğiz" dedi.
Hırvatistan ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan a Hırvatistan ziyaretinde iki ülke ticaretini artırmak için kazan-kazan yaklaşımına dayanan yeni proje sunulacağını bildirdi.

Cvitanovic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pekcan’ın Hırvatistan a gerçekleştireceği ziyarette iki ülke arasındaki iş birliği projelerinin görüşüleceğini söyledi.

Hırvatistan olarak üzerinde çalıştıkların projenin, Pekcan a sunulacağını anlatan Cvitanovic, projenin, kara yolu ağırlıklı ulaşımı deniz yoluna kaydırmayı içerdiğini belirtti.

Büyükelçi Cvitanovic, "Türkiye den çıkıp Batı Almanya ya giden tırlar, kara sınırlarından geçmek zorunda kalıyorlar. Bu durum da uzun süre beklemeye neden olduğu için vakit kaybı oluyor." diye konuştu.

Hırvatistan ile Sırbistan sınırında, tırların Sırbistan sınırında 40 saat, bazen de daha fazla beklemek zorunda kaldıklarını aktaran Cvitanovic, "Hırvatistan olarak Türk tarafına, “tırların kara yoluyla değil de Ro-Ro gemileriyle deniz yoluyla doğrudan Avrupa’da bir limana ulaşması’ projesini önereceğiz." ifadelerini kullandı.

Cvitanovic, projenin iki taraf için "kazan kazan" yaklaşımına dayanmasını istediklerini dile getirerek, şöyle devam etti:

"Türkiye’nin buradan sağlayacağı fayda hızlı ulaşımın gerçekleşmesi, Hırvatistan açısından da gelen mallar limandan gidecek, orada bir süre kalacak. Orada depolama gerçekleşecek. Üçüncü aşamada Türkiye’den gelen malların ve ürünlerin üretimi konusunda iş birliği yapabiliriz."

İki ülke arasında özellikle yatırım anlamında iyi bir iş birliği olduğuna dikkati çeken Cvitanovic, bunu daha da artırıp, üretim alanına taşımak istediklerini kaydetti. Türk tekstil ürünlerinin ülkesinde ilgi gördüğüne işaret eden Cvitanovic, "Biz sadece bu ürünleri satmak değil, satış öncesinde de iş birliği yapmak istiyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

AA
 
       

Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar

   

 

WhatsApp ile iletişime geç

+90 850 22 608 22

+90 505 993 91 34

+90 553 798 08 62

 

 Nakliye Terimleri & Bilgileri

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Üye Olunuz / Bize Ulaşın / Sanal Pos / Hesaplar

 

 

 

DİĞER SİTEMİZ

Nakliyerehberim Group İnc.

© 2002 - 2020 Tasarım by nakliyerehberim.com.tr