Anasayfaya Dön // GUNCEL HABER   11.2.2020 09:10:07         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
BANKACILIĞI BIRAKTI, LOJİSTİKTEN MİLYON DOLARLAR KAZANDI
Yorum Yaz      
 
Singapurlu girişimci Chang Wen Lai bankacılıktan istifa ettikten sonra kurduğu lojistik firmasıyla milyon dolarlar kazandı. Bir kamyonetle başlayan Ninja Van, şu an 6 ülkede faaliyet gösteriyor.
32 yaşındaki Singapurlu girişimci Chang Wen Lai bankacılıktan istifa ederek, milyon dolarlık uluslararası şirket Ninja Van’ı kurdu. Fakat bu hayal gibi başarı hikayesinin gerçekleşmesi hiç de kolay olmadı. İlk müşterilerine düzgün bir lojistik şirketi oldukları konusunda ikna etmek zorunda olduğunu CNBC röportajında söyleyen Lai bunu söylemenin yapmaktan daha kolay olduğunu da ekliyor.
5 yıl öncesinde sadece bir tane ikinci el kamyonetle bütün teslimatlarını yaptıklarını ve kamyonetlerinin de sürekli bozulduğunu dile getiren Wen Lai “Açıkçası müşteriye sadece bir kamyonetim olduğunu ve yarı zamanlı çalıştığını söylesem müşterim muhtemelen ‘kaybol’ derdi” ifadelerinden bulundu.
Müşteride güven sağlamanın kolay olmadığı bir gerçek. Fakat Lai şirketinin beş arabasıyla teslimatları gerçekleştireceğini söylediğini ve başka bir filonun fotoğrafını çekerek kendisininmiş gibi gösterdiğini aktararak güven kazanıyor. “Ona ‘Birden fazla kamyonetimiz var, merak etmeyin’ dedim” ifadelerinde bulunan Lai "Ben belki de yapılacak en dürüst şey değildi" diye devam ediyor. "Ama kendimize söylediğimiz şey, hepimizin evde arabası olduğuydu ve ona altı kamyonet resmini gösterdiğimde, teknik olarak altı aracımız vardı; bir kamyonet, beş araba ve altı kişiydik" şeklinde konuşarak kararlılıklarını göstermek için gerçeği çarpıtmak zorunda olduklarını anlatıyor.
Ninja Van şu anda 20 bin şoför ve Güneydoğu Asya’da 6 ülkede 1 milyon bölgede çalışan kamyonetleriyle kendinden söz ettiren bir şirket. Bununla birlikte ilk müşterilerinin halen kendisiyle çalıştıklarını ifade eden şirket CEO’su "Gerçek şu ki, o bizi hiç terk etmedi çünkü her zaman sözlerimizi yerine getiriyoruz" diyor.

FİNANS GÜNDEM

LOJİPORT
 
       

Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar

   

 

WhatsApp ile iletişime geç

+90 850 22 608 22

+90 505 993 91 34

+90 553 798 08 62

 

 Nakliye Terimleri & Bilgileri

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Üye Olunuz / Bize Ulaşın / Sanal Pos / Hesaplar

 

 

 

DİĞER SİTEMİZ

Nakliyerehberim Group İnc.

© 2002 - 2020 Tasarım by nakliyerehberim.com.tr