Anasayfaya Dön // GUNCEL HABER   11.2.2020 08:59:54         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
EGA LOJİSTİK, DEV GAZ TÜRBİNİNİ JEBEL ALİ YE TAŞIDI
WAM Emirates Küresel Alüminyum (EGA) bugün, BAE nin en büyüğü olan dev bir gaz türbininin DP World un Jebel Ali limanından karayoluyla taşındığını ve dikkatle planlanan bir gecede EGA nın Jebel Ali tesisine kurulduğunu duyurdu.
457 ton ağırlığında ve 13,5 metre uzunluğundaki Siemens H sınıfı gaz türbini, büyük boyutlu bir kamyon kullanılarak Jebel Ali limanından altı kilometre taşındı.

EGA ya varışta türbin, EGA nın elektrik üretiminin verimliliğini daha da artıracak yeni bir 1 milyar AED son teknoloji güç bloğunun kalbinde kalıcı konumuna yerleştirildi.

Operasyonun tamamı iki gün boyunca dört saatten biraz fazla sürdü.

JA Power & Water Co tarafından geliştirilen EGA daki yeni güç bloğu, Mubadala ve Dubal Holding tarafından kurulan ortak girişim, küresel alüminyum endüstrisinde verimli enerji üretiminde lider bir teknoloji olan Siemens H sınıfı gaz türbinini kullanan ilk şirket olacaktır.

EGA İcra Kurulu Başkanı Abdulnasser Bin Kalban, "EGA da modern yaşamı mümkün kılan alüminyum üretiminin yeterli olmadığına inanıyoruz. Bu alüminyumu sadece şirketimizin değil tüm ulusun sürdürülebilir gelişimini destekleyecek şekilde sorumlu bir şekilde üretmeliyiz. H sınıfı gaz türbininin kullanımı, EGA nın enerji verimliliğini daha da iyileştirmesini, doğal kaynakları korumasını ve maliyetleri ve çevresel emisyonları azaltmasını mümkün kılacaktır. Türbinin gelmesi ve kurulumu yeni güç bloğu projesinde bir kilometre taşıdır ve güvenli ve verimli bir şekilde tamamlanmış olmasından memnunuz." dedi.

Siemens, Ortadoğu ve BAE CEO su Dietmar Siersdorfer, "Siemens H sınıfı, dünyanın en verimli ve güçlü gaz türbinleri arasında yer alıyor. EGA enerji santrali, BAE deki en verimli gaz yakıtlı tesis olacak ve emisyonları önemli ölçüde azaltacak ve sektörü güçlendirecektir. Bu türbini sunmak iş ortaklığımızın sadece başlangıcıdır ve bu santralin uzun yıllar güvenilir ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak için EGA, Mubadala ve Dubal Holding ekipleriyle el ele çalışmayı dört gözle bekliyoruz." dedi.

EGA daki yeni güç bloğu, 600 megavatın üzerinde elektrik üretim kapasitesine sahip olacak ve EGA, işletmeye alındıktan sonra 25 yıl boyunca üretimi satın almayı planlıyor.

EGA nın enerji üretimi ve alüminyum eritme operasyonlarından kaynaklanan sera gazı emisyonlarının Jebel Ali de %10 oranında azalması ve NOx emisyonlarının %58 kadar azalması bekleniyor. Motorlu taşıtlar tarafından da yayılan NOx, yerel hava kalitesini artırmak için "BAE Vizyon 2021" kapsamında azaltılması hedeflenen bir grup emisyon arasında yer alıyor.

H sınıfı türbin, Siemens tarafından Berlin de inşa edildi ve BAE ye deniz yoluyla gönderildi.

Yeni güç bloğu tamamen çalışır hale geldiğinde, EGA nın Jebel Ali sahasındaki beş eski, daha küçük ve daha az verimli türbin yalnızca acil durumlarda kullanılmak üzere beklemeye alınacaktır.

EGA, Jebel Ali ve Al Taweelah taki tesislerinde 5,450 megawatt lık birleşik üretim kapasitesiyle enerji santralleri işletiyor ve bu da şirketi Dubai ve Abu Dabi hizmetlerinden sonra BAE deki en büyük enerji üreticisi yapıyor.

Çevirmen: Esmeralda Angun – wam.ae

LOJİPORT
 
       
Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar    
   
 
 
  www.nakliyerehberim.com
www.nakliyerehberim.com.tr
www.naakliye.com
www.nakliyeonline.net
www.yukborsasi.net
www.bostirborsasi.com
www.nakliyerehberi.org
www.yukihale.com
www.bosaracihale.com
www.yukbildir.com
www.bostir.com
www.yukrampasi.com
www.nakliyatambari.com
www.evdenevenakliyeciler.com
www.yurticinakliyeciler.com
www.antrepocular.com
www.lojistikturkey.org
www.karayolunakliye.com
www.havayolunakliye.com
www.denizyolunakliye.com
www.havakurye.com
www.havakargo.com
www.vincciler.com
www.nakliye.tv
www.evdenevenakliyeciler.com
www.frigoarac.com
www.frigodorse.com
www.ihalebildir.com
www.kargocular.com
www.konteynernakliyecileri.com
www.lojistikdunyasi.com
www.konteynertasiyanlar.com
www.konteynernakliyeciler.com
www.logistikturkei.com
www.nakliyearsivi.com
 
www.nakliyeciler.net
www.nakliyehaberleri.com
www.nakliyekorpiti.com 
www.nakliyepaneli.com
www.nakliyepersoneli.com
www.tasimacilik.com
www.yukportal.com
www.navlunborsam.com
www.promosyonlunakliye.com
www.konteynericnakliye.com
www.nakliyebankasi.com