Anasayfaya Dön // GUNCEL HABER   14.1.2020 10:09:56         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
YUNANİSTAN 10 LİMANI DAHA ÖZELLEŞTİRECEK
Yorum Yaz      
 
Yunanistan Denizcilik Bakanı Yiannis Plakiotakis bu hafta hükümetin yıl içinde 10 devlet limanının geliştirilmesi için ihale başlatacağını duyurdu.
Yunanistan Denizcilik Bakanı Yiannis Plakiotakis bu hafta hükümetin yıl içinde 10 devlet limanının geliştirilmesi için ihale başlatacağını duyurdu.
Kruvaziyer Sahipleri ve Deniz Kuruluşları Birliği (EEKFN) etkinliğinde konuşan Plakiotakis, hükümetin kısmi imtiyaz anlaşmalarını veya tam yönetim planlarını içerecek yeni bir liman geliştirme modeli uygulayacağını söyledi.

Özelleştirme için gündemde Rafina, Elefsina, Lavrio, Volos, Patra, Igoumenitsa, Alexandroupolis, Girit te Irakleio, Korfu ve Kavala limanları var.
Bakan, eskiyen uygulamaları gözden geçirmenin öneminin altını çizdi ve Yunanistan daki yerel ya da devlet otoritelerinin sahipliğindeki az gelişmiş ve yerel ekonomilere katkıda bulunabilecek olan küçük limanların gelişimine değindi.
2020 yılında liman ihalelerinin başlatılmasının yanı sıra Plakiotakis, turistik gemi aktivitesi için de kalkınma planlarının sürdüğünü söyledi.
“10 büyük limanın tümü için önemli yatırımcı ilgisi var ve HRADF (Yunanistan ın kamu varlığı kuruluşu) tarafından sürdürülebilirlikleri ve kullanım koşulları hakkında ilk sunum yapıldı. Sahip olacağımız yatırım ilgisine bağlı olarak, 2020 de uluslararası yarışmalar başlatacağız ”dedi.
Kruvaziyer yolculuğuna gelince, Plakiotakis amacın “endüstri için ulusal bir strateji ; kruvaziyer ziyaretçilerini ve tabii ki yerel halkı etkileyen sorunları basit ve gerçek bir şekilde çözmek için ekonomik politika, mekansal planlama, çevre ve altyapı ile ilgili tüm konuları birleştiren bir çerçeve oluşturmak” olduğunu belirtti.

LOJİPORT
 
       

Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar

   

 

WhatsApp ile iletişime geç

+90 850 22 608 22

+90 505 993 91 34

+90 553 798 08 62

 

 Nakliye Terimleri & Bilgileri

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Üye Olunuz / Bize Ulaşın / Sanal Pos / Hesaplar

 

 

 

DİĞER SİTEMİZ

Nakliyerehberim Group İnc.

© 2002 - 2020 Tasarım by nakliyerehberim.com.tr