Anasayfaya Dön // GUNCEL HABER   10.7.2019 12:12:16         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
OTOGAR İSPARK A DEVREDİLİYOR!
Yorum Yaz      
 
İBB Meclisi, İstanbul un şehirlerarası ulaşımdaki en büyük durağı olan Bayrampaşa daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı nın, otopark işletmeciliğini İSPARK A.Ş. ye devredilmesini görüştü. Maddenin bu hafta içinde meclisten geçmesi bekleniyor.
Son yıllarda fiziki şartların yetersizliği, alt katlardaki güvenlik zafiyeti başta olmak üzere çeşitli sıkıntılarla zaman zaman tartışma konusu olan Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı, son aylarda yine gündemde. 4 Mayıs itibariyle otogarın 25 yıllık işletme süresi dolmuş, yani otogarı işleten Avrasya Terminal İşletmeleri’nin sözleşmesi bitmişti. Bu durum Bayrampaşa Otogarı taşınacak mı? sorusuyla yine günlerce tartışıldı. Hatta CHP grubu, sözleşmesi dolan otogarın akıbetiyle ilgili soru önergesi verdi.MECLİSTE ÖNEMLİ GELİŞME

Bayrampaşa’daki 15 Temmuz Şehitler Otogarı’yla ilgili dün önemli gelişme daha yaşandı. Yenilenen İstanbul seçiminin ardından ilk kez toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi nde 39 farklı teklif sunuldu. Sunulan tekliflerin arasında Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan Büyük İstanbul Otogarı otopark işletmeciliğinin İSPARK A.Ş. ye devredilmesi teklifi dikkat çekti. 38 inci sırada yer alan maddenin bu hafta içinde meclisten geçmesi bekleniyor. Otopark, 20 dakikaya kadar ücretsiz olmasına rağmen ücret tahsil edilmesiyle sık sık gündeme geliyordu.

HER İKİ YAKAYA OTOGAR

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran daki seçim öncesi yaptığı açıklamada, yeni bir otogar için eylem planı geliştireceklerini, İstanbul un her iki yakası için yeni otogar çalışması içinde olacaklarını daha önce de belirttiklerini söyledi. Mevcut otogarın durumu ve işletmesi için paydaşlarla görüşeceklerini anlatan İmamoğlu, ülkenin ve belediyenin mevcut mali durumunu da dikkate alarak ortaya koydukları yeni otogar projelerini hayata geçirene kadar mevcut Esenler Otogarı nın bitmiş olan işletme süresi için konunun muhatapları ile bir araya geleceklerini belirtti.

TEKNOLOJİ MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ

Başkan Ekrem İmamoğlu, 29 Haziran da yaptığı açıklamada ise, Esenler Otogarı nı, hızlıca taşınma ve dönüşmesini gerçekleştireceklerini belirterek, "Esenler le ilgili bir projemiz çakıştığı için söylüyorum. Hem Harem i hem de Esenler i şehir dışına taşıyacağımız için hızlıca Esenler Otogarı nı, şehrin kalbinde, metro ulaşımı olan aynı zamanda İstanbul un en yeşil vadilerinden biri olan alanın hızlıca taşınma ve dönüşmesini yapıp, yüksek teknoloji merkezine dönüştüreceğiz" dedi.4
ulasimonline.com
 
       

Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar

   

 

WhatsApp ile iletişime geç

+90 850 22 608 22

+90 505 993 91 34

+90 553 798 08 62

 

 Nakliye Terimleri & Bilgileri

Sınırlı Sorumluluk Beyanı

Üye Olunuz / Bize Ulaşın / Sanal Pos / Hesaplar

 

 

 

DİĞER SİTEMİZ

Nakliyerehberim Group İnc.

© 2002 - 2020 Tasarım by nakliyerehberim.com.tr