Anasayfaya Dön // ONEMLİ NAKLİYE BİLGİLERİ   28.10.2018 16:57:47         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
LOJİSTİK 4.0 UYGULAMADA. TATLI ENDÜSTRİSİNDE YÜKSEK TALEP GÖREN OTOMASYON

Son zamanlarda otomasyon, şekerleme ve unlu mamul endüstrisinin lojistik alanında büyük bir başarı elde etti. Müşterilerin talepleri büyüyor ve bu sektörden ürünlerin spesifik yapısı, daha sıkı ve sıkı depolama kuralları gerektiriyor. Otomasyon daha kolay hale getirir.

Ekmek ve şekerlemelerin bir üreticisi ve dağıtıcısı olan Nicopan ın yeni lojistik merkezi, yarı otomatik Pallet Shuttle sistemine ve Easy WMS depo yazılımına dayanacak. Her iki çözümü tek bir arayüzle kontrol etmek mümkündür.

İspanya, Granada da bulunan Nicopan lojistik merkezi, farklı kullanım alanları olan beş binadan oluşmaktadır: Hammaddelerin depolanması için iki salon, iki fabrikadan depolama veya hazır ürünler için ve biri de kutu ve ambalajların depolanması için.

Palet Servisi verimliliği artırır
Tüm parçalar yarı otomatik Palet Mekik sistemi ile raf blokları ile donatılacaktır. Bu, raflardaki paletlerin forklift kamyonları yerine Palet Servisleri tarafından taşındığı bir birikim depolama örneğidir.

Kurulumun boyutları bireysel salonların büyüklüğüne uyarlanmıştır (5 ila 13 palet arasında depolama derinliği).

Operatör, Wi-Fi ağına bağlı bir tablet ile taşıyıcıya talimatlar verir. Araç, öğeyi ilk boş yere yerleştirerek palet yoğunluğunu en üst düzeye çıkarır. Forkliftlerin koridorlara bırakılmasına gerek olmadığı için depoda daha fazla derinlik ve dolayısıyla artan kapasite bulunur. Palet Mekik deponun çalışmasını kolaylaştırır ve depolanan rafların ve eşyaların hasar riskini en aza indirir. Bu, yükleme ve boşaltma işlemlerinin çok sık gerçekleştirildiği depolama birimi başına çok sayıda palete sahip depolar için bir çözümdür.

Sistem tasarımcıları aşağıdaki ana faydaları listelemektedir:

- artan çeşitlilik (her kanalda farklı türde bir ürün depolanabilir);

- artan verimlilik ve kapasite (gelen ve giden malların akışının iyileştirilmesi, 40 m ye kadar depolama derinliği);

- Genel işgücü maliyetlerinin düşmesi;

- azalan çarpışma sayısı ve azalan bakım maliyetleri.
Her iki tarafa yerleştirilmiş rafları olan iki koridorun her biri, paletleri kanalların girişine ulaştıran bir istifleyici vinç ile donatılacaktır. Ardından, kanalların içinde çalışan taşıyıcı, her bir paleti koridor girişinden mümkün olan en uzak yere taşıyacaktır. Tesisin bir ucu bir kontrol istasyonu ile bir konveyör ile donatılmış olacak. Depoya gelen paletlerin boyut ve durumlarını kontrol etmek için kullanılacaktır. Karşı uç, aynı anda üç siparişin hazırlanacağı bir toplama istasyonu ile donatılacaktır.


-

+
Ayrıca, bu durumda, depolama sistemine, depo yönetim sistemi Easy WMS ve kontrol modülü Galileo eşlik edecektir. WMS, münferit kalemlerin depolanması için yerleri seçecek ve sipariş hazırlama sürecini yönetecektir. Galileo modülü depoda çalışan tüm otomatik cihazların hareketinden sorumlu olacak: istifleme vinçleri, konveyörler ve taşıyıcılar.

Tatlılar depoda otomatik istifleme vinçleri
Benzer çözümler, bir bisküvi ve çikolata üreticisi olan Desobry tarafından da uygulanıyor (ürünleri kırk ülkeye dağıtılıyor). Belçikalı Orcq kasabasındaki otomatik depo, hazır malların depolanması için kullanılacak ve 2520 palet kapasitesine sahip olacak.

17 metre yüksekliğindeki depo üç koridordan oluşacaktır. Ayrıca, bu durumda, her bir koridor, koridorlara giden ve giden yükleri taşıyan bir istifleyici vinç ile donatılacaktır. İstifleyici vinçleri, öğelerin otomatik depolanmasını sağlar. Yükleme ve boşaltma işlemleri, makinenin çalışmasının bir döngüsü sırasında gerçekleştirilir; bu, kurulumun verimliliğini artırmalı, tüm sistemi aynı anda basitleştirmelidir.

Organizacja magazynu firmy Desobry Organizacja magazynu firmy Desobry
-

+
Yeni ihtiyaçlar ortaya çıktıkça, istifleyici vinçlerinin, yükleri, boyutları, yüksekliği ve döngü süreleri gibi parametreleri uyarlanabilir.

İstifleyici vinçleri aşağıdaki avantajları getirir:

- Ürünün giriş ve çıkış işlemlerinin otomasyonu;

- Depo kontrolünün sürekli kontrolü ve güncellemeleri;

- manuel yönetimden kaynaklanan hataların giderilmesi;

- Farklı çalışma koşullarına adaptasyon olasılığı, örn. eksi sıcaklıklarda (soğuk depolar ve dondurucular) veya yüksek nemde çalışın.

Malların alınması ve teslimi, ambarın bir ucunda otomatik olarak gerçekleştirilecek olup, bu sistem, bir rulo ve zincirli konveyör sistemi ile donatılmış olacak ve hata ve kaza riskini ortadan kaldıracaktır. Ayrıca, Mecalux tarafından geliştirilen WMS yazılımı, elektromekanik cihazlar için Galileo kontrol modülü ile birlikte tesiste uygulanacaktır.
Photo: Mecalux


 
       
Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar    
   
 
 
  www.nakliyerehberim.com
www.nakliyerehberim.com.tr
www.naakliye.com
www.nakliyeonline.net
www.yukborsasi.net
www.bostirborsasi.com
www.nakliyerehberi.org
www.yukihale.com
www.bosaracihale.com
www.yukbildir.com
www.bostir.com
www.yukrampasi.com
www.nakliyatambari.com
www.evdenevenakliyeciler.com
www.yurticinakliyeciler.com
www.antrepocular.com
www.lojistikturkey.org
www.karayolunakliye.com
www.havayolunakliye.com
www.denizyolunakliye.com
www.havakurye.com
www.havakargo.com
www.vincciler.com
www.nakliye.tv
www.evdenevenakliyeciler.com
www.frigoarac.com
www.frigodorse.com
www.ihalebildir.com
www.kargocular.com
www.konteynernakliyecileri.com
www.lojistikdunyasi.com
www.konteynertasiyanlar.com
www.konteynernakliyeciler.com
www.logistikturkei.com
www.nakliyearsivi.com
 
www.nakliyeciler.net
www.nakliyehaberleri.com
www.nakliyekorpiti.com 
www.nakliyepaneli.com
www.nakliyepersoneli.com
www.tasimacilik.com
www.yukportal.com
www.navlunborsam.com
www.promosyonlunakliye.com
www.konteynericnakliye.com
www.nakliyebankasi.com