Anasayfaya Dön // SEKTOREL TOPLANTİ VE FUARLAR   8.10.2018 10:16:00         Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
UTİKAD FIATA DÜNYA KONGRESİ’NDE YENİDEN ONAY ALDI
Türk lojistik sektörünü uluslararası platformlarda temsil etme görevini başarıyla sürdüren Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik Hizmet Üretenleri Derneği UTİKAD, 26-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Hindistan da düzenlenen FIATA Dünya Kongresi nde büyük bir başarıya imza attı.

UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener başkanlığındaki heyet, Türkiye de 2018-2019 öğretim yılında dördüncü kez düzenlenecek olan FIATA Diploma Eğitimi nin UTİKAD tarafından verilmeye devam etmesi için yeniden onay aldı. Türkiye de uygulanan eğitimin içerik ve kalitesini takdir eden FIATA Mesleki Eğitim Danışma Komitesi (Advisory Body Vocational Training-ABVT), UTİKAD ın önümüzdeki 4 yıl daha FIATA Diploma Eğitimi vermesini onayladı.

Ticaret Bakanlığı desteği ile UTİKAD tarafından oluşturulan ve UTİKAD Yönetim Kurulu Üyeleri ile UTİKAD üyesi firmaların temsilcilerinin yer aldığı ticaret heyeti, 26-29 Eylül tarihleri arasında Yeni Delhi de gerçekleşen FIATA Dünya Kongresi ne katıldı. Kongre kapsamında düzenlenen toplantılara katılan UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Emre Eldener başkanlığındaki heyet, farklı ülkelerin temsilcileri ile ikili iş görüşmeleri yapma şansını yakaladı.

Bunun yanı sıra 452 üyesi ile Türk lojistik sektörünün öncü kuruluşu olan UTİKAD, Türkiye de lojistik sektörünün geliştirmeye yönelik hedefleri doğrultusunda büyük önem verdiği lojistik eğitimle ilgili uluslararası bir başarının daha sahibi oldu. 2014 yılında İstanbul da düzenlenen FIATA Dünya Kongresi kapsamında FIATA Diploma Eğitimi nin Türkiye de verilebilmesi için onay alan UTİKAD, bu yıl Hindistan ın başkenti Yeni Delhi de gerçekleşen FIATA Dünya Kongresi nde yeniden onay aldı. UTİKAD ın FIATA nın eğitim içeriğine bağlı kalarak hazırladığı ve geliştirdiği içeriğe tam not veren FIATA Mesleki Eğitim Danışma Komitesi (Advisory Body Vocational Training-ABVT), eğitimin Türkiye de 4 yıl daha sürdürülmesini onayladı.

UTİKAD Heyeti, Türkiye nin Yeni Delhi Büyükelçisi Şakir Özkan Torunlar ı da makamında ziyaret etti. Büyükelçi Torunlar ın ev sahipliğinde gerçekleşen görüşmede Hindistan ile Türkiye ekonomik ilişkilerin geliştirilmesi yönünde atılacak adımlar değerlendirildi. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi nin 100 Günlük Eylem Planı kapsamında; Hindistan ve Türkiye arasında geliştirilmesi planlanan iş birlikleri lojistik sektörü özelinde ele alındı.

100 Günlük Eylem Planı çerçevesinde hazırlanan Ticaret ve Yatırım Eylem Planları içeriğine yönelik görüşme yapmak üzere Hindistan, Çin ve Meksika nın ulusal freight forwarder dernekleri ile de bir araya gelen UTİKAD Heyeti, ülkelerarası iş ilişkilerinin arttırılması ve iş birliklerinin geliştirilmesi için yeni diyalog kanallarının oluşturulmasını da sağladı.
utikad


 
       
Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar    
   
 
 
  www.nakliyerehberim.com
www.nakliyerehberim.com.tr
www.naakliye.com
www.nakliyeonline.net
www.yukborsasi.net
www.bostirborsasi.com
www.nakliyerehberi.org
www.yukihale.com
www.bosaracihale.com
www.yukbildir.com
www.bostir.com
www.yukrampasi.com
www.nakliyatambari.com
www.evdenevenakliyeciler.com
www.yurticinakliyeciler.com
www.antrepocular.com
www.lojistikturkey.org
www.karayolunakliye.com
www.havayolunakliye.com
www.denizyolunakliye.com
www.havakurye.com
www.havakargo.com
www.vincciler.com
www.nakliye.tv
www.evdenevenakliyeciler.com
www.frigoarac.com
www.frigodorse.com
www.ihalebildir.com
www.kargocular.com
www.konteynernakliyecileri.com
www.lojistikdunyasi.com
www.konteynertasiyanlar.com
www.konteynernakliyeciler.com
www.logistikturkei.com
www.nakliyearsivi.com
 
www.nakliyeciler.net
www.nakliyehaberleri.com
www.nakliyekorpiti.com 
www.nakliyepaneli.com
www.nakliyepersoneli.com
www.tasimacilik.com
www.yukportal.com
www.navlunborsam.com
www.promosyonlunakliye.com
www.konteynericnakliye.com
www.nakliyebankasi.com