Anasayfaya Dön // DENİZYOLU HABERLERİ           Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
DEV PROJEYE ÖDÜL
   

Çok karmaşık ve sismik aktivitesi yüksek bir jeolojik yapıda, 106 metre derinlikte inşa edilen Avrasya Tüneli ne ABD den büyük ödül geldi.
Çok karmaşık ve sismik aktivitesi yüksek bir jeolojik yapıda, 106 metre derine inerek inşa edilen Avrasya Tüneli ödüle doymuyor. Son olarak proje, Engineering News Record (ENR) Dergisi tarafından 2016 yılı için “Dünya Çapında En İyi Tünel P...

 

17.10.2016 09:12:38

 

 

Çok karmaşık ve sismik aktivitesi yüksek bir jeolojik yapıda, 106 metre derinlikte inşa edilen Avrasya Tüneli ne ABD den büyük ödül geldi.
Çok karmaşık ve sismik aktivitesi yüksek bir jeolojik yapıda, 106 metre derine inerek inşa edilen Avrasya Tüneli ödüle doymuyor. Son olarak proje, Engineering News Record (ENR) Dergisi tarafından 2016 yılı için “Dünya Çapında En İyi Tünel Projesi" seçildi. Avrasya tüneli, ABD de 1874 yılından beri yayımlanan dergi tarafından dünya çapında en iyi projelerin belirlenmesi amacıyla düzenlenen etkinlikte başarısını belgeledi.
DÜNYAYA ÖRNEK
New York ta düzenlenen ödül törenine projenin yatırımcıları Yapı Merkezi ve SK E&C yetkililerinin yanı sıra projeye katkıda bulunan ve alanında lider uluslararası teknik danışmanlar katıldı. Törende Yapı Merkezi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ersin Arıoğlu, ATAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Başar Arıoğlu, ATAŞ Üst Yöneticisi (CEO) Seok Jae Seo ve ATAŞ Yönetim Kurulu üyeleri katıldı. Arıoğlu, törende yaptığı konuşmada, Avrasya Tüneli nin hem Türkiye hem de dünya mühendisliği açısından bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, dünyanın ilgisini çeken bir projeyi hayata geçirdiklerini bildirdi.
DAHA ÖNCE CESARET EDİLMEDİ
Arıoğlu, tüneli, çok karmaşık ve sismik aktivitesi yüksek bir jeolojik yapıda, 106 metre derinliklere inerek, 13,7 metre çapında yaptıklarını kaydederek, bu tünel projesini uzun ömürlü ve güvenli kılarak inşa etmeyi başarmanın dünyanın ilgisini çektiğini aktardı.
Projenin başarıyla hizmete girmesinin, bugüne kadar cesaret edilmemiş birçok proje için cesaret vereceğini bildiren Arıoğlu, “Daha derine, daha büyük çapla, daha uzağa doğru yeni bir tünelcilik akımı başlatacaktır. Bu nedenlerle Avrasya Tüneli ni tünelcilikte yeni bir çağ başlatan proje olarak nitelemiş bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.
Gittiği her yerden sayısız ödül ile döndü
20 Aralık 2016 tarihinde hizmete açılması planlanan Avrasya Tüneli, dünyanın En İyi Tünel Projesi seçilmesinin yanı sıra bir çok saygın ödülün de sahibi olmuştu. Proje, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası nın (EBRD) sürdürülebilirlik açısından en başarılı projelere verdiği 2015 En İyi Çevresel ve Sosyal Uygulama Ödülü ne layık görüldü. Ayrıca ITA - Uluslararası Tünel ve Yeraltı Yapıları Birliği tarafından 2015 te ilk kez düzenlenen ITA Uluslararası Tünelcilik Ödülleri nin Büyük Projeler dalında Yılın Projesi (ITA Major Project of the Year) ödülünü kazandı.
YÜZDE 92 Sİ BİTTİ HEYECAN DORUKTA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 8 Ekim Cumartesi günü çalışmaların 7 gün 24 saat kesintisiz olarak ve büyük bir heyecanla yürütüldüğü Avrasya Tüneli şantiyesini ziyaret etmişti. Avrasya Tüneli nin bugün itibarıyla yüzde 92 lik bölümü tamamlandı. 20 Aralık 2016 tarihinde hizmete açılacak olan Avrasya Tüneli ile İstanbul da trafiğin çok yoğun olduğu Kazlıçeşme-Göztepe güzergâhında yolculuk süresi 100 dakikadan 15 dakikaya kadar inecek.
YENİ ŞAFAK

 
       
Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar    
   
 
 
  www.nakliyerehberim.com
www.nakliyerehberim.com.tr
www.naakliye.com
www.nakliyeonline.net
www.yukborsasi.net
www.bostirborsasi.com
www.nakliyerehberi.org
www.yukihale.com
www.bosaracihale.com
www.yukbildir.com
www.bostir.com
www.yukrampasi.com
www.nakliyatambari.com
www.evdenevenakliyeciler.com
www.yurticinakliyeciler.com
www.antrepocular.com
www.lojistikturkey.org
www.karayolunakliye.com
www.havayolunakliye.com
www.denizyolunakliye.com
www.havakurye.com
www.havakargo.com
www.vincciler.com
www.nakliye.tv
www.evdenevenakliyeciler.com
www.frigoarac.com
www.frigodorse.com
www.ihalebildir.com
www.kargocular.com
www.konteynernakliyecileri.com
www.lojistikdunyasi.com
www.konteynertasiyanlar.com
www.konteynernakliyeciler.com
www.logistikturkei.com
www.nakliyearsivi.com
 
www.nakliyeciler.net
www.nakliyehaberleri.com
www.nakliyekorpiti.com 
www.nakliyepaneli.com
www.nakliyepersoneli.com
www.tasimacilik.com
www.yukportal.com
www.navlunborsam.com
www.promosyonlunakliye.com
www.konteynericnakliye.com
www.nakliyebankasi.com