Anasayfaya Dön // DENİZYOLU HABERLERİ           Karakter boyutu : 11 Punto 12 Punto 14 Punto 16 Punto
 
SAFİPORT DERİNCE, KILAVUZLUK VE RÖMORKAJ HİZMETİNE BAŞLADI
   


Safiport Derince’nin filosuna kattığı M/TUG BEDIA SAFI ve M/TUG CELAL SAFI isimli römorkörler marifetiyle, hizmet yetkisini taşıdığı “Römorkaj ve Kılavuzluk Hizmeti ni hayata geçirdi.
İzmit Körfez Bölgesi’nde Römorkaj ve Kılavuzluk Hizmet yetkisine sahip limanlardan biri olan Safiport Derince, yeni teslim aldığı ‘Bedia Safi’ ve ‘Celal Safi’ isimli römorkörler ile hizmet verm...

 

13.10.2016 13:13:53

 

 


Safiport Derince’nin filosuna kattığı M/TUG BEDIA SAFI ve M/TUG CELAL SAFI isimli römorkörler marifetiyle, hizmet yetkisini taşıdığı “Römorkaj ve Kılavuzluk Hizmeti ni hayata geçirdi.
İzmit Körfez Bölgesi’nde Römorkaj ve Kılavuzluk Hizmet yetkisine sahip limanlardan biri olan Safiport Derince, yeni teslim aldığı ‘Bedia Safi’ ve ‘Celal Safi’ isimli römorkörler ile hizmet vermeye başladı.

‘Bedia Safi’ ve ‘Celal Safi’ isimli 2 adet römorkör, 2 adet palamar botu ve 1 adet pilot bot ile birlikte hizmete başlanan limanda, operasyonlar hızla devam ediyor.

Sanmar tarafından inşa edilen 24.4 metre uzunluğunda, 11.25 metre genişliğinde, 5.10 metre drafta sahip olan Robert Allan dizayn römorkörlerde 1765 kW, 4 adet Caterpillar ana makine ile Rolls - Royce US 205F Azimut sistem kullanılarak toplamda 120 ton çekme kapasitesi elde edildiği belirtildi. Yeni römorkörlerin 2400 mm pervaneler karbon şaft bağlantıları sayesinde 360 derece manevra kabiliyetine sahip olduğu, römorkörlerin iskele ana makinaları, harici yangın söndürme sistemlerine bağlanarak 1200 m³/saat kapasiteli yangın söndürme teçhizatı olarak da kullanılabildiği kaydedildi.

Özel palamar serisi olan ‘Safi Palamar 1’ ve ‘Safi Palamar 2’ botlarının ise 9.95 metre uzunluğunda, 3.20 metre genişliğinde olup 150 bhp Iveco motoru ile donatıldığı öğrenildi. Öte yandan ‘Safi Pilotbot 1’, 14 metre uzunluğunda, 3.80 metre genişliğinde olup 2 adet 370 bhp Iveco motoru ile 26 knot hıza ulaşabiliyor.

Safiport Derince Limanı ndan yapılan açıklamada, Safiport Derince nin, Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’ndan gelen doğal hakkı neticesinde, Kılavuzluk ve Römorkaj hizmetini, istendiği takdirde İzmit Körfez Bölgesi’ndeki tüm limanlarda verme kapasitesine sahip olduğu kaydedildi.
ulasımonline

 
       
Haber İle İlgili Yapılan Yorumlar    
   
 
 
  www.nakliyerehberim.com
www.nakliyerehberim.com.tr
www.naakliye.com
www.nakliyeonline.net
www.yukborsasi.net
www.bostirborsasi.com
www.nakliyerehberi.org
www.yukihale.com
www.bosaracihale.com
www.yukbildir.com
www.bostir.com
www.yukrampasi.com
www.nakliyatambari.com
www.evdenevenakliyeciler.com
www.yurticinakliyeciler.com
www.antrepocular.com
www.lojistikturkey.org
www.karayolunakliye.com
www.havayolunakliye.com
www.denizyolunakliye.com
www.havakurye.com
www.havakargo.com
www.vincciler.com
www.nakliye.tv
www.evdenevenakliyeciler.com
www.frigoarac.com
www.frigodorse.com
www.ihalebildir.com
www.kargocular.com
www.konteynernakliyecileri.com
www.lojistikdunyasi.com
www.konteynertasiyanlar.com
www.konteynernakliyeciler.com
www.logistikturkei.com
www.nakliyearsivi.com
 
www.nakliyeciler.net
www.nakliyehaberleri.com
www.nakliyekorpiti.com 
www.nakliyepaneli.com
www.nakliyepersoneli.com
www.tasimacilik.com
www.yukportal.com
www.navlunborsam.com
www.promosyonlunakliye.com
www.konteynericnakliye.com
www.nakliyebankasi.com